Koparka dwutorowa – przepis na udane roboty torowe

Jak wiadomo, koparka dwudrogowa to niezwykle ważne urządzenie budowlane. Wielkie gabaryty, duża moc, ogromna dawka decybeli – niewątpliwie urządzenie te sprawdzi się w przypadku wszelkiego rodzaju robót torowych oraz robót kolejowych. Oczywiście, z racji tego, że urządzenie te nie jest zabawką, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Sam operator koparki dwutorowej jak i osoby, które przebywają w okolicy winne posiadać odpowiednie słuchawki ochronne. Brak nauszników może spowodować nawet utratę słuchu. Koparka dwudrogowa to niezwykle praktyczne urządzenie, które dedykowane jest dla prac torowych przy torach kolejowych bądź tramwajowych. 

Koparka dwutorowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagane są prace utrzymaniowe, okołotorowe oraz zimne i drogowe. W przypadku wszelkiego rodzaju awarii związanych z torowiskami, urządzenia te potrafią zdziałać cuda. Duże, niezwykle mocne urządzenia pozwalają szybko i sprawnie wyeliminować wszelkiego rodzaju awarie występujące na torowiskach. Przy pomocą koparki dwutorowej możemy wykonać niemal wszystkie prace w obrębie torowisk. Przykładem mogą być tutaj roboty ziemne, wymiana gruntu, niwelowanie terenu etc. 

Koparka dwutorowa wykonana jest zazwyczaj z najwyższej jakości materiałów. Urządzenie te jest przystosowane do pracy w najcięższych warunkach, zarówno fizycznych jak i pogodowych. Deszcze, śnieg, grad, upały, nierówna nawierzchnia – koparki przetrwają niemal wszystko. Oczywiście, jako że urządzenie te nie jest zabawką, do jego sterowania niezbędne są specjalne uprawnienia. Po przejściu testów kwalifikacyjnych kierowca utrzymuje tytuł operatora koparki dwudrogowej. Dopiero wtedy może on wykonywać roboty na torowisku, przy zachowaniu ostrożności.

Na rynku znajdziemy wiele firm zajmujących się wynajmem wysokiej jakości koparek dwutorowych. Jednym z bardziej popularnych modeli jest Liebherr 900ZW. Maszyna te jest niemal nieoceniona podczas różnego rodzaju robót torowych.